رنگ سال 2021 چیست؟ کاربردش چیه؟

رنگ سال 2021

همونطور که احتمالا نمی دونید، پنتون (pantone) هر ساله رنگ سال رو (2021) انتخاب میکنه که معمولا یک یا استثنا دو رنگ رو به عنوان رنگ سال معرفی می کنه. برای 50 سال این شرکت منبع اصلی رنگ و ست کردن، نه تنها برای صنعت چاپ، بلکه برای صنعت طراحی گرافیک و حتی صنعت پوشاک و پلاستیک بوده است. چرا مگه چی هست که اینقدر مهمه؟ قبل از این که به مهم بودن این رنگ بپردازم، اول از همه یه خلاصه از شرکت پنتون (pantone) بگم.

پنتون (pantone) چیه

در سال 1963 شرکتی چند نفره تاسیس شد. این شرکت کارش مَچ کردن (matching) ترکیبات پیچیده رنگ در صنعت چاپ بود. رنگ های مورد استفاده در صنعت چاپ فقط از ترکیب سه رنگ و درصد دخالت رنگ سیاه (سیستم CMYK*) تهیه می شدند. از مشکلاتی که وجود داشت، همرنگ چاپ کردن تراکت، کارت ویزیت، کاتالوگ یا پوشاک توسط شرکت ها یا چاپ خانه های مختلف بود. (استانداردی نبود) پنتون (pantone) با ایجاد کاتالوگ استاندارد رنگ راه حلی برای مشکل پیدا کرد. این شرکت برای هر رنگی با تنالیته مختلف، و روشنی متفاوت یک کد خاص اختصاص داد. حتی یک کتاب هم در مورد مچ کردن رنگ نوشت.

*سیستم CMYK یک سیستم ساخت رنگ هست. که فعلا در مورد توضیح نمیدیم. به زودی پستی در این مورد قرار میدیم. تا اون موقع لطفا در خبرنامه پایین صفحه ثبت نام کنید.

رنگ سال 2021 چیست

PANTONE
13-0647 TCX
Illuminating
PANTONE
17-5104 TCX
Ultimate Gray

به گفته پنتون: “دو رنگی که انتخاب شدن، دو رنگ گرم و خوش بینانه هستند. و نشان دهنده احساس عمیق یک چیز آفتابی و دوستانه است.”

رنگ زرد، همان رنگ خورشید است. نماد نشاط و خوش بینی هست.

رنگ خاکستری، همونطور که در پست رنگ ست کردن گفتم، رنگ خنثی هست. در دکوراسیون داخلی می تواند نماد آرامش باشه.

یکی از دلایل جالبی که این رنگ انتخاب شده، مربوط به کرونا میشه. – مردم بیشتر خونه هستن، و نور خورشید رو کمتر از هر سالی دیدن.

کاربرد این دو رنگ چیه

این دو رنگ، رنگایی هستن که امسال از رنگای دیگر بیشتر قراره ببینیمشون. بلاگ مورانکس بیشتر در مورد استایل مردانه هست. پس ما بیشتر مربوط به مد، استایل، پوز عکس و … بررسی می کنیم.

تولید کننده. رنگ طوسی به صورت معمول رنگی بود که بسیار استفاده میشد. حال با انتخاب این دو رنگ زرد و طوسی به عنوان رنگ سال، تعداد لباس ها مخصوصا توسط برند های تولید پوشاک در این دو رنگ بیشتر دیده خواهد شد.

عکاسی. همینطور که در عکس ها می بینید، استفاده از این تم رنگ در عکاسی همان حس آرامش رو که پنتون اشاره کرده رو به بیننده منتقل می کنه. و به خاطر تولید بیشت، پس لباس های این رنگی هم می بینید، لوکیشن یا استودیو ها رو آماده کنید.

مد و مدلینگ. به خاطر تولید لباس های زرد و طوسی بیشتر، این افراد لازمه بیشتر امسال اکسسوری ها و لباس هایی بخره که با این رنگ ها سِت باشه. همینطور اینفلیوئنسر ها لوازم دکوری این رنگی بیشتری لازم دارن. توی لایه ای لباس پوشیدن مردان میتونین از این رنگ ها استفاده کنین تا حس ترند به شما بدهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *